Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dobry wieczór.

Klasyczne szczepionki a taką jest żywa, atenuowana szczepionka przecikwko wirusowi zółtej gorączczki - nie wpływa na produkcję czy dojrzewanie plemników.



Oficjalnie wymieniane działania nieporządane wymieniane przez producenta nie wskazują na problemy z płodnością.



"Działania niepożądane - Szczepionka przeciw żółtej gorączce (żywa, atenuowana)



Bardzo często: reakcje miejscowe (ból, zaczerwienienie, krwiak, stwardnienie, obrzęk), ból głowy.



Często: nudności, biegunka, wymioty, ból mięśni, gorączka, osłabienie.



Niezbyt często: ból brzucha, ból stawów.



Występowały również: powiększenie węzłów chłonnych, anafilaksja, obrzęk naczynioruchowy, choroba neutropowa (YEL-AND, mogąca objawiać się wysoką gorączką z bólem głowy, bólem mięśni i obniżeniem ciśnienia tętniczego a także możliwymi: dezorientacją, ospałością, zapaleniem mózgu, encefalopatią lub zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych), drgawki, zespół Guillaina i Barrégo, ogniskowe deficyty neurologiczne, wysypka, pokrzywka, choroba trzewna (YEL-AVD, mogąca objawiać się: gorączką, zmęczeniem, bólem mięśni i głowy, niedociśnieniem, a także możliwymi: kwasicą metaboliczną, rozpadem komórek mięśni i wątroby, limfopenią i małopłytkowością, niewydolnością nerek, niewydolnością oddechową)."



Jak widać nic tu nie ma o jakości nasienia.



Co więcej, starać się państwo powinniście cały czas. Nic nie odkładać ani nie zwlekać :)

Dzieci są tworem miłości! Proszę starać się by miłość zawsze towarzyszyła wysiłkom skierowanym ku poczęciu :) Czyli "bzykajcie się" często, bez pośpiechu i z uczuciem :)



To raczej Pani, gdyby zaszła w ciążę powinna się zastanowć czy się szczepić i czy jechać do Afryki w odwiedziny do męża.



Zyczę dobrego roku.



Robert Kulik

lekarz androlog i ginekolog

http://wazektomia.warszawa.pl


0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty