Czy ten lek osłonowy można stosować przy grzybicy?

Witam Czy ranloc med to odpowiedni lek osłonowy przy leku na grzybice paznokci Myconafine? Taki został mi polecony ale czytając ulotkę nie jestem pewna czy to lek o odpowiednim działaniu, z ulotki dowiaduje się ze jest to lek na zgage a nic nie jest opisane czy działa tez osłonowo przy lekach na grzybice paznokcia. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz

Dzień dobry, stosowanie jakichkolwiek leków w przypadku chorób towarzyszących powinno być skonsultowane z lekarzem prowadzącym, lub farmaceutą. Istnieje wiele sytuacji w których może nastąpić tak zwana reakcja krzyżowa, albo działanie niepożądane. Działanie niepożądane leku to każde niekorzystne i niezamierzone działanie, które występuje u pacjenta w trakcie przyjmowania leku lub jakiś czas po zakończeniu farmakoterapii. Skutki uboczne stosowania leków mogą pojawić się nawet po zażyciu tylko jednego z leków w zalecanej dawce, dlatego warto zapoznać się z ich listą. Znajduje się ona na ulotce, która jest dołączona do każdego leku. Jeśli takiej nie posiadamy na różnych portalach internetowych również znajdziemy pełną ulotkę, wraz ze spisem działań niepożądanych. Stanowczo odradzam stosowania jakichkolwiek leków, suplementów diety i ziół pod każdą postacią bez konsultacji z lekarzem specjalistą lub magistrem farmacji.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

http://lenartowiczclinic.pl