Czy ten opis USG świadczy o tętniaku?
Witam, czy taki opis z USG oznacza tętniaka? Tata dostał taki wynik, wizytę ma za 2 tygodnie, ale chciałabym wiedzieć na co się nastawiać: "Aorta brzuszna przed rozwidleniem na dł. 64 mm umiarkowanie poszerzona do 39 mm ze skrzepliną na przedniej ścianie grubości do 10 mm" pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 66 LAT ponad rok temu
#dziejesienazywo: Jak leczy się udar?
Tomasz Pasterski, neurochirurg z Kliniki Neurochirurgii Szpitala Bródnowskiego w Warszawie opowiada o Krajowym Centrum Leczenia Chorób Naczyniowych, gdzie stosuje się minimalnie inwazyjne leczenie udaru mózgu. Polega ono na wyjęciu zatoru z naczynia i uzyskaniu przepływu krwi, co może skutkować pełnym wyleczeniem. Metoda jest ograniczona czasowo, najważniejsza jest szybka reakcja. Ta zasada obowiązuje zawsze w przypadku pojawienia się udaru. Jak dowiadujemy się z filmu, lekarze neurolodzy mogą kontaktować się z Centrum w przypadku udarów.
Dzień dobry, pytanie zostało zaadresowane do neurochirurga lecz takimi chorobami zajmują się chirurdzy naczyniowi. Wobec tego sugeruję konsultację z chirurgiem naczyniowym. Pozdrawiam serdecznie.