Czy poddać się operacji z powodu tętniaka aorty?

tętniak aorty wstępującej. opuszka aorty ma średnicę do 36 mm., aorta wstępująca poszerzona do 48 mm., łuk aorty ma średnicę 35 mm., aorta zstępująca ma średnicę >25 mm., w aorcie zstępującej przyścienne zmiany miażdżycowe. Czy powinnam już poddac się operacji???

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku decyzję o operacji podejmuje lekarz - chirurg naczyniowy. Składa się na to Pani stan kliniczny, objawy oraz wyniki badań obrazowych.