Co oznacza wynik TK jamy brzusznej 65-latki?

Witam badanie jamy brzusznej TK z kontrastem . Opis całej jamy brzusznej .Proszę o interpretację dwóch części opisu, 1/ Aorta brzuszna na odcinku 42 mm poszerzona do 28 mm, poszerzona również lewa tętnica biodrowa wspólna do ok. 24 mm na dł. 44 mm.W jamie brzusznej nie widać powiększonych węzłów chłonnych...oraz 2/ .. nerki bez złogów i zastoju, bliżej górnego bieguna nerki lewej, w wardze zewnętrznej ognisko hypodensyjne, o średnicy 17 mm, ulegające niejednorodnemu wzmocnieniu po kontraście - budzi podejrzenie TU. Żyły nerkowe drożne ,tętnice nerkowe pojedyncze. .... dalej opis pozostałych narzadównarzadów

Lek. Wojciech Zygmunt

Poszerzenie aorty świadczy o rozwoju tętniaka tej okolicy. Jednakże jest to zbyt małe poszerzenie, by budziło niepokój i nie jest ono wskazaniem do żadnej interwencji chirurgicznej. Zalecana jest regularna obserwacja. Co do tętniaka tętnicy biodrowej wspólnej to normy są inne niż do aorty i powinien ocenić to chirurg naczyniowy. Hipodensyjna masa w lewej nerce budzi podejrzenie zmiany nowotworowej - TU (z łac. tumor), czyli guz (o nieznanym charakterze - łagodny lub złośliwy) do dalszej diagnostyki. Pozdrawiam i życzę zdrowia.