USG jamy brzusznej i opis aorty

Witam. Mam 67 lat. Wykonałem 16 czerwca 2015r. USG jamy brzusznej. Niepokoją mnie wyniki dotyczące aorty brzusznej. " Aorta brzuszna i tętnice biodrowe o nieco krętym przebiegu.Szerokość aorty brzusznej do 25mm, prawej tętnicy do biodrowej do 18 mm,lewej do 19 mm ". Otrzymałem skierowanie do poradni chirurgii naczyniowej. Termin wizyty wyznaczono mi na 21 lipca 2015. Czy kwalifikuję się do operacji. czy termin wizyty w poradni nie jest zbyt odległy ?. Waldemar z Myszkowa

Witam.
Według mojej wiedzy operuje się tętniaki aorty powyżej 50 mm. Także proszę się nie martwić na zapas i poczekać, co powie chirurg naczyniowy. Nie jest to bardzo odległy termin, więc można spokojnie poczekać. Pozdrawiam i życzę zdrowia.