Wynik badania tętnic i aorty

Mój dziadek (78 lat) dostał informację od lekarza: 'Aorta brzuszna w gorej polowie 19mm, na wysokosci nerkowych 22mm, ponizej 19x20mm w dolnej czesci przed rozwidleniem i na rozwidleniu poszerzona wrzecionowato do 34-40mm. Tetnice biodrowe wspolne zmieniono tetniakowato: prawa 31mm, lewa 43 mm wypelninione skrzeplinami okreznymi w swietle poczynajac od tetniaka aorty. Tetniaki aorty brzusznej i tetnic biodrowych wspolnych 171,4 (?). Czy jedynym wyjsciem jest operacja?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
O tym czy konieczna jest operacja powinien zadecydować lekarz prowadzący. Wszelkie wątpliwości proszę wyjaśnić podczas wizyty kontrolnej.