Jak rozumieć te określenia w opisie wyników?

Witam. Mialam wykonane TK klatki piersiowej i naczyń wieńcowych z kontrastem. Niepokoją mnie niektóre określenia. Bardzo proszę o ich wyjaśnienie: 1. Zaburzenia kurczliwosci koniuszkowych czesci obu komor. 2. Pień płucny 31 mm. - jakie są procedury ? 3. Wymiary aorty 40x39 - czy to już tętniak? 4. Torbiele tarlova na poziomie s2 s3 z poszerzeniem zarysu worka oponowego. Zaznaczone wielopoziomowe obniżenie wysokości blaszek granicznych trzonów kręgow ledzwiowych(l2-l5)

OPIS BADANIA : " TK klatki piersiowej i naczyń wieńcowych z kontrastem. Niepokoją mnie niektóre określenia. Bardzo proszę o ich wyjaśnienie: 1. Zaburzenia kurczliwosci koniuszkowych czesci obu komor. 2. Pień płucny 31 mm. - jakie są procedury ? 3. Wymiary aorty 40x39 - czy to już tętniak? mierne poszerzenie; 4. Torbiele Tarlova na poziomie s2 s3 z poszerzeniem zarysu worka oponowego. Zaznaczone wielopoziomowe obniżenie wysokości blaszek granicznych trzonów kręgow ledzwiowych(l2-l5)"

Do omówienia z Lekarzem kierującym OPIS BADANIA DO INTERPRETACJI KLINICZNEJ

WAŻNY PACJENT; OBJAWY POPRZEDNIE WYNIKI< PEŁNY WYWIAD< BADANIE HISTORIA LECZENIA pełny wywiad

Ważny stan ogólny, inne obciążenia; nastrój, sen; gimnastyka; stosowane leki, ale też emocje , lęki, niepokoje i stresy...

Ważna pełna konsultacja , Kompleksowa ocena stanu ogólnego , sprawności, nastroju, trybu zycia

Pozdrawiam i zapraszam