Jak rozumieć wynik badania PET?

Prosze o obiasnienie badania PET i jakie rokowanie. Klatka piersiowa - Aktywne metabolicznie wezly chlonne :przytchawicze, okno aortalno-plucnego, wneki prawej,w miazszu obu pluc mnogie guzki o aktywnosci zblizonej do otoczenia . Wsegmecie 4pluca prawego, widoczne aktywne ognisko bez odpowiednika morfologicznego - prawdopodobnie drobna skrzeplina w naczyniu krwionosnym. Jama brzuszna - Aktywny metabolicznie pakiet wezlowy do przodu rozwidlenia aorty na tetnice biodrowe na poziomie kregu L3. Tkanka tluszczowa miedzy zmiana, a aorta zatarta - prawdopodobnie jej naciekanie. Nieco zwiekszona aktywnosc w tkankach miekich okolicy protezy lewego stawu biodrowego,prawdopodobnie zmiany pozabiegowe. Wnioski Badanie PET - TK przemawiaja za zajeciem procesem rozrostowym pakietu wezlowego w okolicy rozwidlenia aorty na tetnice biodrowe, oraz wezlow srodpiersia - prawdopodobnie rozsiew z raka odbytnicy. Maz Obecnie jest leczony chemia. 3lata temu przyszedl operacje i leczenie na raka odbytnicy z przerzutami na 3 wezly. Choruje na pylice. Nie czuje sie dobrze, bardzo szybko sie meczy, brakuje mu tchu, jedzenie staje mu w srodpiersiu, ciezko przechodzi dalej, uderzy sie raka po piersiach, obecnie znow zaczal chodzic z kula, zaczelo go bolec operowane biodro. Czy to choroba postepuje ze tak sie dzieje??

Lek. Tomasz Budlewski

ciężko powiedzieć na ile postęp choroby a na ile działa chemioterapia. konieczna wizyta u lekarza onkologa

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.