Czy to ciążą czy jej brak? Pomocy

Witam, wykonałam dwa dni temu badanie beta HCG total i wynik wyszedł <1,2 norma max.5,8mlU/ml. Na który wynik należy patrzeć i czy wskazuje ciążę? Bardzo proszę o odpowiedź

Witam serdecznie!

Wyniki betahCG z krwi należy uznać za dodatni gdy jego wartość jest powyżej 5mIU/ml. Oznacza to wówczas ciążę. Z tego co Pani napisała wynika, że Pani wynik to 1.2-czyli wynik negatywny, czyli brak ciąży. Natomiast druga wartość jest granica normy dla danego laboratorium, w którym  Pani robiła badanie.
Pozdrawiam