Czy to cos powaznego z sercem?

Witam.Mam 29 lat,od pewnego czasu a raczej tak 2 dni boli mnie po lewej stronie,dokładne serce,lub płuco ,nie jestem lekarzem nie umiem tego stwierdzić ale bardzo boli po lewej stronie,mam taki skurcz że nie mogę powietrza do końca nabrać,a czuje jakby ktoś w srodku ścisnoł mi wszystko.Czy to coś poważnego,co to może być,co powinienem zrobić.Proszę o odpowiedz na darekwlazel@poczta.onet.pl
29 LAT ponad rok temu

Objawy zawału serca

Zawału serca mogą doświadczyć nie tylko nieznajomi i panie w podeszłym wieku, ale także nasi najbliżsi. Warto wiedzieć, czym objawia się zawał serca, aby nie zbagatelizować jego wystąpienia i odpowiednio szybko zawiadomić pomoc.

Szanowny Panie, Bez osobistego badania, a także szczegółowszego wywiadu chorobowego, nie mogę stawiać rozpoznania. Źródłem bólu może być zarówno serce, płuco, żołądek , ściana klatki piersiowej - żebra bądź tkanki miękkie, etc.. Nie jestem w stanie wymienić tu wszystkich, gdyż, proszę mi wierzyć, mozliwości jest wiele.

Nie będę też odnosić się do prawdopodobieństwa ich wystąpienia, bo, podkreślam, nie mogę tego robić bez badania i większej ilości informacji.

Zdecydowanie doradzam jak najszybsze zgłoszenie się do lekarza, jeżeli ból jest bardzo silny i/lub niepokojący nawet na ostry dyżur. Proszę tego nie lekcewazyć.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty