Czy to infekcja spowodowana współżyciem?

Niecałe 4 dni temu odbylam swoj pierwszy stosunek seksualny. Trwał on bardzo krotko z jakies 30 sekund ale doszlo do przebicia błony. A dzisiaj zaobserowalam rozowa barwe podczas oddawania moczu. Dodam ze mialam robione dzisjan badania moczu i wyszlo ze mam liczne bakterie i zwiekszony poziom azotynow. Pytanie czy jest to infekcja spowodowana wspolzyciem, czy moze fakt ze pierwszy raz i nie bylam tez wystarczajaco mokra i doszlo do jakekgia urazu. Dodam ze nic mnie nie boli podczas oddawania moczu. Czuje tylko lekki dyskomfort jakbym nie mogla sie zalatwic do konca, ale jest on bardzo lekki.

Lek. Michał Lenard

Pani objawy nie są charakterystyczne dla urazu, najprawdopodobniej jest to niewielka infekcja. Leczenie nie jest konieczne, jednak osobiście mimo wszystko sugerowałbym wizytę u ginekologa. Pozdrawiam!