Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to jest kaszel alergiczny?

Witam! Moje 9-letnie dziecko ma od ponad miesiąc kaszel mokry, zwłaszcza po przebudzeniu bardzo kaszle. W nocy zauważyłam, że ma też kaszel suchy. Byłam już chyba 3 razy u pediatry z dzieckiem i za każdym razem ta sama diagnoza, że to jest alergia, bo osłuchowo jest czysto. Więc dziecko dostało Clemastin - syrpo i Flegaminę nic nie pomogło nawet Allertec i Zyrtec też nie pomaga. Robiłam także inhalacje z Mucosolvanu i z soli i nic. Nie widzę żadnej poprawy. Zastanawiam się czy mogłabym poprosić o badanie morfologi. Bardzo proszę o pomoc i poradę, co mam robić, aby kaszel dziecku przeszedł.

KOBIETA ponad rok temu

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

Witam serdecznie!

Jeżeli kaszel mimo zastosowanego leczenia nie ustąpił konieczne jest wykonanie badań podstawowych z krwi (w tym morfologii krwi obwodowej) oraz do rozważenia jest wykonania RTG płuc.
Wskazana jest również wizyta u alergologa - do tego specjalisty konieczne jest skierowanie.
Aby móc zalecić leczenie konieczne jest badanie pacjenta i dokłade zebranie wywiadu - z tego powodu konieczna jest ponowna wizyta u pediatry.

Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy