Czy to jest normalna sytuacja po operacji?

Dzień dobry - jestem 5 dni po rekonstrukcji więzadeł krzyżowych przednich (ACL) i plastyki łąkotek. Po powrocie do domu i stosowaniu wstępnej rehabilitacji pod operowanym kolanem pokazał mi się ciemnobrunatny siniak (wylew), który rozlał się do połowy łydki oraz trochę na wewnętrzą stronę uda. Nie ma z tej strony opuchlizny, ani mnie to nie boli - jedyna opuchlizna to nad kolanem po operacji. Czy to jest normalna sytuacja po operacji, czy powinienem to zgłosić?

Niewielkie podskórne krwiaki pooperacyjne, bez towarzyszących dolegliwości bólowych nie są raczej niczym istotnym klinicznie. Powinny zniknąć po 2-3 tygodniach bez śladu. Obrzęk konana utrzymuje się czasem do 2 miesięcy. Dla pewności można skontaktować się z operatorem, ale opisane objawy nie są niepokojące. Gdyby wystąpił natomiast asymetryczny obrzęk goleni z towarzyszącym bólem to wtedy należy wykonać pilnie USG Dopplera żył kończyn dolnych pod kątem ewentualnej zakrzepicy żył głębokich.