Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to może być reakcja alergiczna?

Witam. Od miesiąca przyjmuję Trittico CR (1/3 tabletki 75 mg) na noc i Depralin na dzień (Cała tabletka 10 mg) w związku z zaburzeniami lękowymi z napadami lęku. Odkąd je biorę strasznie swędzi mnie skóra, a nawet występują czerwone plamy. Czy to reakcja alergiczna? Same leki wydają się mi pomagać natomiast doskwiera mi swędzenie skóry. Także odkąd je biorę bardzo często ziewam, ale jakby nie ze zmęczenia, kilkanaście razy z rzędu, po czym przez kilka godzin już tak nie mam. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc?
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 7 miesięcy temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.



www.lenartowiczclinic.pl



Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy