Czy to może być zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa?

Witam, około 3 tygodnie po cesarskim cięciu pod koniec stycznia 2022 zachorowałam na covid- lekki stan podgorączkowy, bol głowy dwa dni i troche pokasływania. Miałam tęż problem z bólem odcinka lędźwiowego, z cewką moczowa (ale wiązałam to z bardzo bolesnym cewnikowaniem), ze 2 tyg po chorobie suche lekko podraznione oczy. Poza bólem lędźwi wszystko przeszło. Doszedł bol stawów biodrowo krzyżowych. Chodzę na rehabilitacje blizny po cięciu, jak również inne terapie akupunktura, uciskanie punktów spustowych, fala uderzeniowa, terapia manualna, osteopatia. Bole czasem maleją czasem sie nasilają bardzo, szczególnie po większym wysiłku. Prędzej dokuczały najbardziej rano, ale teraz po przebudzeniu jest w miarę a w ciagu dnia coraz gorzej. Za 2-3 dni ulga i potem do następnego przeciążenia lub wystąpienia miesiączki. Pytań terapeuty czy to nie zzsk mowil ze absolutnie nie. Teraz myśle ze to moze jednak to? Lub reaktywne zapalenie stawów po covid? Mam 34 lata, bole podobne jednak bardziej w odcinku lędźwiowym miałam krótko przed ciąża jednak minęły całkiem w ciąży. Moja mama ma łuszczycę skory jeśli to ma jakies znaczenie.

To może być ZZSK lub (zważając na wywiad i prawdopodobnie uruchomienie kaskady patologicznych procesów immunologicznych przez wirusa Sars-CoV-2) łuszczycowe zapalenie stawów. Proszę wykonać RTG kręgosłupa i stawów krzyżowo- biodrowych oraz diagnostykę serologiczną w kierunku łuszczycy (przeciwko temu rozpoznaniu świadczy brak zmian skórnych, nie należy jednak wykluczają tej możliwości). Warto wykonać badanie ogólne moczu, oznaczyć stężenie OB i CRP.