Łuszczyca skóry i łuszczycowe zapalenie stawów a praca w charakterze pielęgniarki na sali opatrunkowej

Jestem pielęgniarką,pracuje na chirurgii, choruje na łuszczyca skóry oraz na łuszczycowe zapalenie stawów.czy mogę pracować na sali opatrunkowej przy ranach i środkach odkarzających.Mam często bóle stawów i zmiany na dłoniach,otarcia i krótkie.proszę o odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Na pewno może być to trudne, ponieważ praca jaką Pani będzie wykonywać może powodować nasilenie dolegliwości skórnych. Zależy to od stopnia konttroli łuszczycy w chwili obecnej. Ciężko mi stwierdzi to jednoznacnzie bez możłiwości oceny zmian skórnych.