Łuszczycowe zapalenie stawów a starania o dziecko

Witam, Od trzech lat choruję na łuszczycowe zapalenie stawów, byłem leczony lekiem metotrexat przez pół roku, objawy ustąpiły. Aktualnie od 9 miesięcy nie przyjmuję leków staramy się z żoną o dziecko, jednak objawy mojej choroby się nasilają. Jestem przed wizytą u lekarza, ale zastanawiam się czy są jakieś leki, które mogę przyjmować, aby móc strać się o dziecko (czytałem o sterydach np. o encortonie), czy jest jakieś wyście z sytuacji? Z góry dziękuję za pomoc

Aleksander Ropielewski

Oczywiście, że jest to możliwe. Wszystko jednak zależy od stopnia nasilenia choroby. Sterydy są bezpieczne dla plemników, jednak w mocnym nasileniu choroby konieczne jest stosowanie leków biologicznych.