Dolegliwości mięśniowo-stawowe u 22-latki

Dzień dobry, od około 3 miesięcy mam duże dolegliwości mięśniowo-stawowe, jest to ból ‚chodziący’, raz boli palec, raz kolano, a raz łokieć. Przy badaniu MRI widać nierówności w dolnej części stawów krzyżowo-biodrowych. Zostało u mnie stwierdzone łuszczycowe zapalenie stawów, chociaż nie mam łuszczy i nikt w rodzinie nie ma potwierdzonej łuszczycy (wskaźnik reumatologiczny jest nieobecny, i toczeń został wykluczony). Jednakże, od września przyjmuje izotek, na trądzik. HLAB27 jest negatywny, wszystkie inne wskaźniki infekcji (OB, CRP) są w normie. Stad moje pytanie, czy jest szansa że moje dolegliwości są powiązane z przyjmowaniem izoteku. Zostały mi dwa miesiące kuracji izotekiem, i nie wiem czy powinnam zaprzestać przyjmowania leku, a jeśli tak, to po jakim czasie (średnio) powinnam spodziewać się poprawy. Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl