Jak zdiagnozować przyczynę trądziku u 22-latki?

Witam, mam 22 lata i jestem kobietą. W przeciągu ostatnich 2 miesięcy zauważyłam, że po używaniu kremów do twarzy rozmnaża mi się trądzik. Próbowałam kremów z Nivea, Tołpy oraz maści cynkowej. Za każdym razem efekt jest taki sam, a mianowicie po 2 dniach od rozpoczęcia używania kremów/maści na mojej twarzy pojawiają się dziesiątki nowych pryszczy/krostek. Z tego co wiem nie mam żadnego uczulenia na kosmetyki. -3 miesiące temu miałam pobieraną krew u ginekologa, wszystkie podstawowe badania i wyniki są w porządku. -Podstawowe wyniki krwi oraz cukier w normie, -Mam podwyższone TSH (5,7), lekarz przepisał mi L-Thyroxin 25 mikrogramów, owe tabletki przyjmuję dopiero od tygodnia, -Przyjmuję również leki na astmę Spray Fostex (100 µg 6 µg) oraz Zytec na alergię, -Merz Spezial na włosy, skórę i paznokcie, -Moje BMI wynosi około 28,4 (w krótkim czasie mocno przytyłam mimo tego, że staram się odżywiać zdrowo, ograniczać fast foody oraz nie spożywać napojów słodzonych.) Domyślam się, że wypadanie włosów, przesuszona skóra oraz szybki wzrost wagi mogą być spowodowane problemami z tarczycą. Moja skóra twarzy jest mieszana- stefa t. Chciałabym się dowiedzieć co może powodować u mnie rozwój trądziku po rozpoczęciu stosowania kremów lub maści. Czego powinnam unikać, albo co stosować. Ewentualnie czy powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Dzień dobry proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej , Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych bądź dermatologa . Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana , zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia . Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry . Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe . Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.
www.lenartowiczclinic.pl