Czy te dolegliwości są normlane po tym zabiegu na twarz?

Miałam robione zabiegi BBL Forever Young na twarz (fotoodmładzanie, laser, podgrzewanie bez złuszczania naskórka). Po pierwszym zabiegu skóra wyglądała lepiej - byłam bardzo zadowolona, natomiast po drugim zabiegu (w odstępie 4 tygodnie po pierwszym, większa moc lasera) skóra zrobiła się nierówna, chropowata, pory są bardziej widoczne, skóra bardzo się przetłuszcza, bardziej niż przed oboma zabiegami. Pielęgnuję tak, jak zwykle, dodatkowo stosuję 2-3 w tyg. maseczki nawilżające, ale chropowatość nie zmniejsza się; nie opalam się, stosuję filtry przeciwsłoneczne (50), nie przyjmowałam i nie przyjmuję żadnych leków. Czy pojawienie się chropowatości i nierówności jest normalne po takim zabiegu? Czy te nierówności kiedyś znikną? Jeśli skóra została przypadkowo uszkodzona przez lekarza (np. moc lasera przy drugim zabiegu była za duża lub odstęp między zabiegami za krótki), to czy są ewentualnie jakieś zabiegi naprawcze (ale nielaserowe), które dermatolog może polecić? Mam 40 lat.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych .Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.