Jakie zagrożenia niesie ze sobą operacja na łuszczycowe zapalenie stawów?

Jestem 59-letnią kobietą i od ponad 10 lat choruje na łuszczycowe zapalenie stawów.Aktualnie jestem leczona lekiem biologicznym Humira, który "postawił mnie na nogi" po długich latach leczenia sterydami typu mtx itp.Aktualnie prawe kolano boli bardzo i majm wielkie problemy z chodzeniem, lewe kolano jest w nieco lepszym stanie, aczkowliek po zrobieniu zdjęć kolan oba kwalifikują sie do endo. Czy przy moim zchorzeniu powinnam poddać sie operacji. Jakie niesie to zagrorzenie?

Aleksander Ropielewski

Jak najbardziej warto spróbować leczenia operacyjnego i zastosowania endoprotezy. W okresie remisji ryzyko okołooperacyjne nie jest znacznei większe niż u osób zdrowych, a największą obawą jest zaostrzenie choroby w odpowiedzi na stres operacyjny.