Czy to możliwe żeby była taka rozbieżność co do tygodnia ciąży między OM a USG?

Witam. Jestem w ciąży, ostatnia miesiączkę miałam 6.02. wczoraj byłam u ginekologa i miał mieszane uczucia, tętna nie ma, zarodek wielkościowo 6 tydzień, kazał przyjść za 10dni na kontrolę wtedy wszystko będzie już jasne. Nie wiem co o tym myśleć, miałam bardzo długie i nieregularne cykle, jedne 35 dni a nawet takie po 55 dni. Boje się,że ciąża źle się rozwija i może dojść do najgorszego. Nie mam żadnych niepokojących objawów, ani plamien ani boli. Czy to możliwe żeby była taka rozbieżność co do tygodnia ciąży między OM a USG? Z tych nerwów nie dopytalam wczoraj o wszystko ginekologa :(

Dzień dobry, najpewniejszym sposobem wyznaczenia wieku ciąży jest USG. Liczenie od daty ostatniej miesiączki jest mniej dokładne, szczególnie jeśli cykle były nieregularne.