Co jest powodem rozbieżności w oszacowaniu tygodnia ciąży?

Witam ostatnia miesiączkę mialam 10.01.2018. Wg miesiaczki jest to 11-12 tydzień ciąży a wg usg 6. Czy moze być taka rozbieżność. 5 marca bylam prywatnie u ginekologa byl malenki pecherzyk i ocenil ciaze na 2-3tydzien. Potem poszlam na nfz 19 marca pecherzyk byl wiekszy ale nadal pusty. Teraz bylam 3.04 i byly 2 cialka żółte w jednym pecherzyku ale jeszcze bez serduszek i lekarz powiedzial ze nie mam sie nastawiać na ciążę. Na wcześniejszej wizycie tez mi tak powiedzial jak byl sam pecherzyk. Mam nieregularne cykle niedoczynnosc tarczycy hormony wzrosly endokrynolog podniósł dawke z euthyroxu n88 do n125. Policystyczne jajniki i podejrzenie hashimoto. To moja 3 ciąża. Teraz mam wizyte 14. 04 i strasznie się boję muszą byc juz serduszka. Ale martwie sie rozbieznoscia o 5-6 tygodni wg om a usg.

Lek. Tomasz Budlewski

jeśli niestety okaże się iż będzie poronienie to należy rozszerzyć diagnostyka i poszukać ich przyczyny ,prosze koniecznie zgłosić się do lekarza ginekologa.