Czy to normalne, że CRP wzrosło mimo leczenia?

Z następującymi objawami zgłosiłam się do lekarza: potworny pulsujący ból głowy, tętno powyżej 100 (ciśnienie ok.), dreszcze, zimne poty. Skierowano mnie do szpitala. Na miejscu podano mi dożylnie potas i magnez, zrobiono badania (CRP 6,83), stwierdzono infekcję bakteryjną górnych dróg oddechowych. Przepisano mi Duomox. Po tygodniu CRP mimo antybiotyków wzrosło do 9,60. Musiałam pilnie wyjechać na miesiąc i nie byłam na kontroli lekarskiej. Czy to normalne, że CRP wzrosło mimo leczenia?

Lek. Tomasz Budlewski

a jakieś objawy infekcji? proponuje powtorzyc oznaczenie poziom crp ponownie i udać się do lekarza rodzinnego.