Czy to normalne, że jeden migdał jest większy i twardszy od drugiego?

dzień dobry, mam jednego migdala większego od drugiego, i jest on rowniez twardszy i dodatkowo zbierają się na nim biale plamki. bylam u laryngologa, zrobiłam wyniki krwi (morfologia z rozmazem,crp,ob i mocz) wszystko wyszlo w normie. ogladnal migdalki i przepisal 4 serie luivacu z 28 dniami przerwy po każdym, biore ostatnia serie a migdal jaki był taki jest. czy powinnam udac się do innego lekarza? czy jest normalne ze jeden migdal może być większy i twardszy od drugiego?czy może to być rak?

Migdałki z reguły są asymetryczne. Zawsze przed szczepionką typu Luivac wykonuję posiewy z gardła. Może nie masz bakterii to po co szczepionka albo masz inne bakterie niż w tej szczepionce. Logiczne?

Symetrii w przyrodzie rzadko istnieje. Jeżeli w migdałków nie ma różnią to można obserwować. Przy równiku wykonuje się tonsillektomię. Jeśli to Panią denerwuje można wykonać częściową redukcję migdałkach , najlepiej za pomocą lasera. Wykonuję tego typu zabiegi w Krakowie.