Czy to normalne, ze ta rana wciąż się nie zabliźniła?

Dzień dobry, zeba usunięto mi już blisko 4 tyg temu, zabieg trwał 45 minut, zrobił się suchy zebodol, po tygodniu przyszłam do dentysty, wyczyścił ranę i założył takie brązowe lekarstwo, po którym poczułam się znacznie lepiej, następnie po tygodniu wymienił mi ten opatrunek. Bol ustąpił prawie całkowicie. Jednak mija już miesiąc i nie widze żeby ta rana się goiła, widze wciąż to brązowe lekarstwo, plukam to miejsce prawie po kazdym posilku. Dentysta musiał wyjechac. Chodzi mi o to czy to normalne, ze ta rana wciąż się nie zabliźniła a lekarstwo nie wypadło? Czy ono może aż tyle tam być? Czy szukać innego dentysty? Antybiotyku nie dostałam pani doktor stwierdziła, ze organizm poradzi sobie, choć z antybiotykiem byłoby szybciej. Miejsce jest tkliwe wciąż nie moge jeść na tej stronie, ani spokojnie umyć tego miejsca szczotka, ale nie jest spuchnięte, ani nie boli, czasem jak coś tam poruszam to trochę zaboli.
KOBIETA, 43 LAT 8 miesięcy temu

Miejsce po usuniętym zębie goi się dłużej niż 4 tygodnie więc jeszcze jest czas. Antybiotyk najczęściej nie jest potrzebny po usunięciu. Jeżeli cokolwiek niepokoi tym proszę udać się do innego stomatologa aby ocenił stan po usunięciu.