Czy to odchylenie w wynikach badania krwi powinno mnie niepokoić?

Dzień dobry, zastanawiają mnie wyniki morfologii krwii. Od zawsze kiedy sie badam(robie to przynajmniej raz w roku) mam podwyższone MCV i MCH. Nieznacznie, ale zawsze. Wyniki poza norma: MCV 96.4fl gdzie górna zakres to 92.2 MCH 32.4 pg gdzie gornny zakres to 32.2 RDW-SD 45.7 fl gdzie gorny zakres to 43.9 PDW 16.5 fl gdzie gorny zakres to 16.1. Aktualnie mam 31 lat i od dawna zmagam sie z przemeczeniem, sen nie daje mi wypoczynku, brak sił. Czy wniki po prostu sa normalnym nic nieznaczącym odchyleniem? Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 5 miesięcy temu

Dzień dobry.Kluczowa jest tutraj ocena,czy pozostałe wyniki tj.hemoglobina,erytrocyty,leukocyty,trombocyty,są prawidłowe,czy nie.Jeśli tak to to o czym Pan pisze jest bez znaczenia,jeśli jest niedokrwistość,to te odchylenia mogłyby mieć znaczenie ułatwiając znalezienie przyczyny.