Czy to potówki czy może coś innego?

Mój problem zaczął się już od około 3 lat. Kiedy nadmiernie się spocę (co dosyć często mi się zdarza, z uwagi na to, że mam również problem z poceniem się rąk i stóp), nieraz stopy zaczynają niemiłosiernie swędzieć, a kiedy "zabiorę się" do ich drapania, po jakimś czasie pojawiają się malutkie pęcherzyki, które nie przestają świerzbić. Tym razem grałam mecz w upalny dzień, w butach miałam dosłownie mokro i żeby tylko w butach! Pojawił się świąd stóp, później górnej części pośladków. Stopy nabrały różowego koloru, spuchły, pojawiły się małe krosty, swędzą wciąż a nieraz szczypią. Kolor obejmuje tylko miejsca, w których były buty. Górna część pośladków również swędzi, przybrała różowy odcień, wyczuwalne są wybrzuszenia. Ów rumień rozchodzi się w równej linii, jakby spodenki w dół. Czy to potówki? Jeśli nie, to co? Proszę o poradę. Z góry mówię, iż butów w typie klapek nie ma szans założyć, wciąż uczęszczam do szkoły, gdzie takie obuwie ludzie zabierają i nie wiadomo co jeszcze robią...

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności należałoby ustalić przyczynę powstawania zmian i wyjaśnić czy na przykład zmiany wynikają z uczulenia, podrażnienia czy choroby infekcyjnej. Najbardziej prawdopodobne, że zmiany mają podłoże alergiczne. Niestety alergia na pot staje się coraz częstsza.  Aby postawić rozpoznanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego oraz dokładne zebranie wywiadu.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u lekarza, najlepiej alergologa. Jeżeli termin wizyty będzie odległy konieczna jest w pierwszej kolejności wizyta u lekarza rodzinnego. Prawdopodobnie konieczna będzie modyfikacja stylu życia oraz włączenie leków.
 Do alergologa jest konieczne skierowanie.

Pozdrawiam