Czy to się jakoś zrośnie?

Dzień dobry zauważyłem podczas kąpieli, że z mojego żołędzia zszedł kawałek skóry czy zrośnie się to?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

możliwe, że doszło do zerwania wędzidełka napletka. Taka sytuacja może mieć miejsce, gdy napletek zostanie ściągnięty zbyt gwałtownie. Choć może to wyglądać niebezpiecznie i być przyczyną stresu, to w większości przypadków rana goi się samoistnie i nie wymaga interwencji lekarza.

Po takim incydencie należy przez kilka minut przemywać penisa zimną wodą, a następnie opatrzyć ranę używając jałowego opatrunku. Dolegliwości bólowe zmniejszą się, jeśli do opatrunku przyłożymy na kilka minut lód. Proces gojenia trwa od jednego do czterech tygodni. W tym czasie nie wolno współżyć ani masturbować się. Gdy krwawienie nie ustaje, a w okolicy rana pojawia się zaczerwienienie lub wysypka, to należy udać się do lekarza. Więcej na ten temat przeczyta Pan w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/zerwanie-wedzidelka

Nie jesteśmy również pewni, czy w Pańskim przypadku doszło do zerwania wędzidełka, dlatego najbezpieczniej byłoby udać się do urologa, który będzie w stanie odpowiednio zareagować po obejrzeniu zmiany.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.