Czy torbiel na jajniku może być groźny?

witam, chciałabym się dowiedzieć, czy groźny może być torbiel na jajniku ( 3,52cm) towarzyszą przy tym silne bóle brzucha, kucie, i zawroty glowy ,nudności. jak trzeba go leczyc?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Zmiana opisywana jako torbiel jajnika zwykle jest zmianą łagodną, ale w jej obrębie może rozwinąć się także zmiana złośliwa. Proponuję porozmawiać z Pani lekarzem prowadzącym i z jego pomocą wybrać najlepsze postępowanie w tym konkretnym przypadku.