Czy torbiel nasienna prowadzi do niepłodności?
Torbiel nasienna Witam, mam 21 lat i mam torbiel nasieną. Miałem usg moszny i wtedy to wyszło. Mam torbiel tylko na jednym jądrze. W czasie „polucji nocnych” czuję, że nasienie jest zablokowane i nie wychodzi na zewnątrz z jądra z torbielą. Czy prowadzi ta sytuacja do bezpłodności? Czuję, że torbiel się nie zmniejsza, wręcz przeciwnie. Myślę, że się nie wchłonie. I czy w ogóle będzie się dało zajść w ciąże tylko z jednego dobrze działającego jądra i najądrza? Czy tego nasienia nie będzie za mało, żeby w ogóle odbyć stosunek?

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Torbiel nasienną raczej się obserwuje, ponieważ istnieje duża szansa, że ulegnie wchłonięciu. Jeżeli ma powyżej 1cm, lub daje objawy - warto rozważyć jej usunięcie. Torbiel taka zazwyczaj nie prowadzi do niepłodności. Pozdrawiam!