Czy torbiel nasienna prowadzi do niepłodności?

Torbiel nasienna Witam, mam 21 lat i mam torbiel nasieną. Miałem usg moszny i wtedy to wyszło. Mam torbiel tylko na jednym jądrze. W czasie „polucji nocnych” czuję, że nasienie jest zablokowane i nie wychodzi na zewnątrz z jądra z torbielą. Czy prowadzi ta sytuacja do bezpłodności? Czuję, że torbiel się nie zmniejsza, wręcz przeciwnie. Myślę, że się nie wchłonie. I czy w ogóle będzie się dało zajść w ciąże tylko z jednego dobrze działającego jądra i najądrza? Czy tego nasienia nie będzie za mało, żeby w ogóle odbyć stosunek?
Lek. Michał Lenard

Torbiel nasienną raczej się obserwuje, ponieważ istnieje duża szansa, że ulegnie wchłonięciu. Jeżeli ma powyżej 1cm, lub daje objawy - warto rozważyć jej usunięcie. Torbiel taka zazwyczaj nie prowadzi do niepłodności. Pozdrawiam!