Czy trzeba podnieść dawkę Thyrozolu?

Witam. Od kilku lat leczę się na nadczynmosc tarczycy. Od ponad roku moje badania mieszczą się w normie 1.5 - 2.5. Przyjmuje Thyrozol 5mg raz dziennie. W kwietniu 2022 roku TSH wynosiło 2.6. Zaczęliśmy starać się z mężem o dziecko wiec zrobilam ponownie TSH i obecnie wynosiło 0.769. Czy powinnam podniesc dawkę thyrozolu ? Boje się że znowu wynik zejdzie mi do nadczynności tarczycy.

Przede wszystkim powinna Pani przedstawić wyniki badań razem z wartościami referencyjnymi laboratorium (niewielkie różnice często są istotne). Być może zajdzie konieczność zwiększenia dawki leku, nie należy jednak robić tego samemu, a pod kontrolą lekarza prowadzącego.