Niedoczynność tarczycy a stosowanie Thyrozol

Witam.Choruje na hasimoto (nie zapisano mi lekow).Po ciazy miałam nadczynnosc tsh 0.01 ft4 3.35 na która przepisano mi thyrozol 20 mg 2*1/2.Obecnie moje wyniki to tsh ponad 6 i ft4 0.78 więc to jest niedoczynność a lekarka dalej mi każe stosować thyrozol 5mg dziennie.Myslalam ze dostane euthyrox czy cos.Czy to normalne?Bo samopoczucie dalej mam fatalne-senność,apatia,nerwowość,lęki.

Dzień dobry,

Jeśli faktycznie ma Pani chorobę Hashimoto, to nie powinna Pani stosować Thyrozolu, bo jeszcze bardziej pogłębi Pani niedoczynność tarczycy i pogorszy samopoczucie. Najprawdopodobniej Pani nadczynność tarczycy po ciąży była wynikiem tzw. Hashitoxicosis. Proszę skontaktować się z endokrynologiem, który zmieni Pani leczenie. Proszę wziąć ze sobą wszystkie wyniki badań.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz