Choroba Hashimoto a urodzenie dziecka

Witam.Od 2 lat mam Hasimoto.W czerwcu urodziłam.Mam PZT.We wrześniu moje tsh to 0.01 ft4 3.35.Miałam nadczynnosc i zazywalam Thyrozol 20 mg 2*1/2.Teraz po 3 miesiącach leczenia mam tsh 6.56 ft4 0.78 oraz Wit d3 10.30. Kazano mi brac-mimo pojawienia się niedoczynności Thyrozol 5mg raz dziennie i vigantoletten 1000 1*dziennie.A ja wciąż czuję się ledwo żywa,bez energi,apetyczna,czasem poddenerwowana(lęki bez powodu)i bardzo senna.Mogłabym cały czas spać.Czy to minie?A moze brac jeszcze wit b lubchrom

Dzień dobry,

Przyjmowanie Thyrozolu uzasadnione jest jeśli rozpoznano u Pani chorobę Graves - Basedowa (podwyższone miano przeciwciał TraB), wole guzkowe lub gruczolaka autonomicznego i stan nadczynności tarczycy. W fazie Hashitoxicosis nie zaleca się tyreostatyków, bo przyspieszają przejście w niedoczynność tarczycy i mogą ją pogłębiać. Jeśli występują objawy nadczynności tarczycy w przebiegu Hashitoxicosis można podawać leki z grupy B-blokerów i czekać, aż hormony wrócą do normy lub pojawi się niedoczynność - wówczas w leczeniu stosuje się lewotyroksynę, Proszę zwiększyć dawkę ViTD 3 do 3x 1000 j.m przez 2 tygodnie, a potem zredukować do 1 tabl. dziennie. Radziłbym również skonsultować się z endokrynologiem, czy aby na pewno potrzebny jest Pani Thyrozol...

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz