Wysoki poziom TSH a wypadanie włosów

Witam serdecznie mam pytanie jaki może być powód bardzo wysokiego tsh. Dodam,że na początku mój wynik był bardzo niski 0,005 brałam thyrozol,wyniki otrzymywałam coraz lepsze .Dziś natomiast poszłam odebrać wyniki do doktor a tu wynik TSH 98,75 co może to oznaczać ?Miałam pojawić się wcześniej i zrobić wyniki ale niestety nie mogłam mieć wolnego. W ciągu 1,5 msc wynik tak wzrósł, zmianę jaką zauważyłam to to że strasznie lecą mi włosy, bolą mnie stawy, kregosłup i jestem podrażniona i niewyspana

Dzień dobry,

Jeśli była Pani leczona z powodu nadczynności tarczycy Thyrozolem, to wysokie TSH świadczy o zbyt dużej lub zbyt długo stosowanej dawce leku. Jaki był powód nadczynności tarczycy? Czy była to choroba Graves-Basedowa, wole guzkowe, czy gruczolak autonomiczny? Jeśli było to jedynie zapalenie autoimmunologiczne przebiegające z objawami nadczynności tarczycy, to leczenie tyreostatykiem nie było koniecznie, wystarczyłyby wówczas leki z grupy B-blokerów i dodatkowe leki wspomagające leczenie. Proszę podpytać swojego endokrynologa, powinien wyjaśnić Pani etiologię nadczynności. Z całą pewnością powinna Pani na jakiś czas odstawić Thyrozol, warto również wykonać dodatkowe badania, po konsultacji u endokrynologa.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz