Thyrozol a niedoczynność tarczycy

Witam Leczyłam niedoczynność tarczycy teraz mam nadczynność brałam thyrozol 40 teraz dostałam thyrozol 10 jako dawkę podtrzymującą Moje wyniki to TSH 0,008 a ft4 w normie Mam pytanie Jak długo będę musiała brać ten lek ? Boję się, że do końca życia. Czy jest szansa na pełne wyleczenie Jak długo może potrwać leczenie? Chciałabym się również dowiedzieć czy są jakieś zamienniki dla leku thyrozol? Cena thyrozolu jest dość wysoka i martwię się, że długotrwałe leczenie zrujnuje mnie finansowo. Dodatkowo chciałabym zapytać jak wygląda zależność między stosowaniem leku thyrozol a alkoholem? Czy można pić alkohol zażywając ten lek czy jest to wykluczone? Na przykład czy przy przyjmowaniu thyrozolu rano mogę wieczorem wypić piwo lub wino, nie mówię już o mocniejszych alkoholach. Z góry bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry,

Powinna Pani oznaczyć sobie stężenie przeciwciał TrAB (przeciwciała przeciwko receptorom dla TSH) oraz antyTPO. Możliwe, że ma Pani obecnie chorobę Graves-Basedowa. Zarówno choroba Hashimoto, która jest przyczyną niedoczynności tarczycy, jak i choroba Garaves-Basedowa, która jest przyczyną nadczynności to autoimmunologiczne zapalenia tarczycy. Powinna Pani również wykonać usg tarczycy.Mając powyższe wyniki można próbować wypowiadać się na temat rokowania.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz