Badanie poziomów hormonów a leczenie farmakologiczne

Witam mam 42 lata ,odebrałam wyniki badań TSH mam 0,005 ,zrobiłam za tydzień po raz drugi i wynik 0,020 FT3 - 3,26 FT4 - 1,22 FSH- 64,42 ESTRADIOL - 5,00 Mocz i morfologia , potas żelazo,sód,glukoza wszystko w normie,lekarz skierował mnie do endokrynologa , ponieważ z badań wychodzi że mam nadczynność tarczycy ( ft3 i ft4 mam w normie ) czy jakieś dodatkowe badania powinnam wykonać ? czy leki będę musiała przyjmować już cały czas , jak wygląda leczenie ? dziękuję za odpowiedz

Szanowna Pani,

Wyniki badań wskazują na subkliniczną nadczynność tarczycy (obniżone TSH, przy jeszcze prawidłowych fT3 i fT4). Powinna Pani oznaczyć stężenie przeciwciał we krwi: antyTPO, aTG, TrAB oraz wykonać usg tarczycy. Leczenie uzależnione jest w pewnym stopniu od przyczyny, którą trzeba ustalić. Może mieć Pani jakiś rodzaj zapalenia tarczycy, wole guzkowe, gruczolaka autonomicznego itd. Na razie na spokojnie proszę wykonać powyższe badania i skontaktować się ze swoim lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz