Jakie badania wykonać, by sprawdzić stan tarczycy?

Witam, jest wiele roznych teorii odnosnie badan tarczycy, jakie badanie powinienem przeprowadzic by w 100 procentach stwierdzic czy mam zdrowa tarczyce ?

Dzień dobry,

Jeśli już tak dokładnie chce Pan zbadać tarczycę, to może Pan oznaczyć TSH, FT4,, FT3, antyTPO, aTG - badania z krwi żylnej, rano na czczo oraz wykonać usg tarczycy. Jeśli w badaniach wyjdzie Panu nadczynność , wówczas warto oznaczyć również przeciwciała TrAb. Większej ilości badań nie ma sensu wykonywać, chyba, że otrzymane wyniki będą wskazywały na taką potrzebę.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz