Czas normowania się poziomów tarczycy przy chorobie Hashimoto

Witam.Jak długi czas trwa normowanie hormonow tarczycy?Ogólnie mam hasimoto a po ciazy pzt.We wrześniu miałam nadczynnosc tsh0.01 a ft4 3.35 zazywam caly czas thyrozol.Teraz mam tsh ponad 6 a ft4 0.78 i mam brac 1*5mg.A ja nie czuję poprawy.Jestem strasznie senna,apetyczna,nerwowa,uczucie niepokoju,brak koncentracji,energi,cały czas bym spala a mam małe dzieci.Do tego mam niedobór D3 i biorę vigantoleten 1000*1.Kiedy mi się polepszy bo ledwo funkcjonuje a lekarka każe czekać...Tylko ile jeszcze?

Dzień dobry,

czy nadczynność wynikała z przedawkowania leków (Euthyroxu, letroxu?), czy może miała inne podłoże. Jeśli była to nadczynność związana z fazą Hashitoxicosis, to nie zaleca się leczenia tyreostatykami (Thyrozol), a podaje się okresowo B-blokery celem zmniejszenia dolegliwości. Proszę wykonać usg tarczycy i oznaczyć na wszelki wypadek przeciwciała TrAb. Jeśli ma Pani podwyższone TSH ( i nie rozpoznano nadczynności tarczycy w przebiegu wola wieloguzkoego, czy choroby Graves-Basedowa) to radzę pod kontrolą lekarza odstawić Thyrozol, bo będzie nasilał Pani dolegliwości, jeśli ma Pani tylko chorobę Hashimoto. W chorobie Hashimoto, przy takich wynikach badań należałoby włączyć teraz lewotyroksynę (ale to Pani lekarz najlepiej zna historię Pani choroby). Sugerowałbym zgłoszenie się do endokrynologa z całą historią Pani choroby, proszę dokładnie przedstawić swoje dolegliwości, a lekarz w razie potrzeby zmodyfikuje dotychczasowe leczenie, co powinno poprawić Pani samopoczucie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz