Czy tydzień przed miesiączką można zajść w ciążę?

Czy tydzień przed miesiączką można zajść w ciążę ? Miesiączke miałam zawsze co 26 dni, teraz mi sie opózniła o 5 dni. Jaka moze być przyczyna ? Podkreślam że często pobolewają mnie jajniki i podczas współzycia mam dokuczliwe ukłucia w okolocach pochwy.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie powinna Pani wiedzieć, że tak naprawdę ryzyko ciąży istnieje podczas współżycia w każdym dniu cyklu. Tydzień przed miesiączką także. A propos opisanego opóźnienia to może mieć ono wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik stresu, infekcji, zaburzeń hormonalnych, chorób tarczycy czy też schorzeń układu płciowego. Tym bardziej prawdopodobna jest ostatnia wymieniona przyczyna, że opisuje Pani nieprzyjemne odczucia występujące podczas współżycia. Koniecznie proszę zatem skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym postępowaniem.