Czy uderzenia gorąca to początek menopauzy?

Witam, mam 39 lat, prowadze bardzo zdroeybtryn zycia. Nigdy nie miala zadnych problemow zdrowotnych, zelaszcza hormonalnych. Od 3 tyg biore kwas foliowy 5 mg dzienie. Po tygodniu brania kwasu zaczelam odczowac uderzenia goroca i poty. Mniej woecej co 30 min. To jedyne co zmienilam w rutunie dnia. Od 3 dni kwasu nie biore i uderzenia goraca so rzadsze i mniej intensywne. Duzo czytam o menopauzie i uderzenia to bylby jedyny objaw. Moja mam poczatek menopauzy miala w wieku 46 lat.

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli objawy będą się utrzymywać dłużej sugeruję sprawdzić tsh oraz wizytę kontrolną u ginekologa. Nie napisała Pani jak z miesiączkami , czy cykle są regularne?
Pozdrawiam