Czy uraz głowy może objawiać się nawet 1,5 roku po wypadku?

Czy uraz głowy może objawiać się nawet 1,5 roku po wypadku ? A 2016 roku w wakacje uległam wypadkowi podczas którego uderzyłam się mocno w tył głowy tracąc przy tym na chwilę przytomność. Teraz odczuwam bardzo silne bóle głowy podczas kaszlu, kichania itd Często występuje ten ból samoczynnie, jest on silny czasem krótkotrwały a czasem trwa dłużej. Od jakiegoś czasu występują czasem zawroty głowy, podwyższona temperatura oraz nudności. Uderzenie to było w prawą tylną stronę głowy i od jakiegos tygodnia odczuwam także ból prawego ucha oraz ból oka podczas poruszania gałką oczną. Czy mogą być to dolegorliwości związane z tym urazem ?

Jeśli objawy są od niedawna, nie powinny mieć związku z tak odległym urazem. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, wskazane wykluczenie infekcji, ew. dalsza diagnostyka neurologiczna i laryngologiczna.

Dzień Dobry Pani,

Opisane przez Panią symptomy maja prawo Panią zaniepokoić i dobrze, że poszukuje Pani odpowiedzi na ich przyczynę.

Proszę nie zwlekać i skonsultować się "na cito" z lekarzem pierwszego kontaktu, który skieruje Panią na kontrolną konsultację neurologiczną/okulistyczną, celem dotarcia do przyczyny symptomatycznej.

W nasilonej fazie objawowej, może Pani skorzystać z pilnej konsultacji całodobowej/przyszpitalnej.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani teraz najbardziej potrzebne,
irena.mielnik.madej@gail.com