Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Hormony a zachowanie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

podczas wykonywania USG jamy brzusznej można zarejestrować guzy nadnerczy. Bardzo często zdarza się bowiem, że chory dowiaduje się o obecności guza po raz pierwszy przypadkowo, wykonując np. badanie przesiewowe.

Metoda ta ma jednak ograniczoną czułość i pole widzenia, dlatego po rozpoznaniu podejrzanych zmian lekarz zazwyczaj zleca wykonanie badania bardziej szczegółowego i wiarygodnego, a jest nim rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa.

Ultrasonografia jest jednak przydatna nie tylko do wykrywania zmian, ale także stosuje się ją na początkowym etapie do obserwacji guzów nadnerczy i ich progresji.

Więcej o badaniu USG w kontekście nadnerczy dowie się Pani w artykule opublikowanym w naszym serwisie pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/usg-nadnerczy-wskazania-przygotowanie-do-badania-choroby. Zachęcam do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy