Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy nowotwór prostaty może nawrócić?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufaniaWitam,

gruczolak nadnercza, w przeciwieństwie do guza nadnercza, nie jest nowotworem złośliwym – powstaje z tkanki gruczołowej nadnerczy i nierzadko wykrywany jest przypadkowo podczas badania USG, TK lub rezonansu magnetycznego.

Zachęcam do lektury materiału dostępnego pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/usg-nadnerczy-wskazania-przygotowanie-do-badania-choroby.

Podjęcie decyzji o rodzaju leczenia czy ewentualnie dalszych badaniach diagnostycznych należy do endokrynologa – lekarz tej specjalności powinien określić czy gruczolak jest nieczynny hormonalnie (zazwyczaj tak jest, choć niektóre gruczolaki mogą być źródłem zaburzeń – np. zespołu Cushinga). W porozumieniu z radiologiem endokrynolog może skierować Panią do chirurga, ponieważ zazwyczaj gruczolaki usuwane są chirurgicznie. Kiedy jednak jest to niemożliwie, endokrynolog może podjąć decyzję o leczeniu farmakologicznym.

Być może zainteresuje Panią nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/nowotwor-zlosliwy-nadnerczy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy