Czy gruczolak nadnercza może powodować te objawy?

Gruczolak nadnercza lewego 8 mm.Endokrynolog powiedział że zmiana łagodna.Jednak nie wiem czy to czynny?Mam problemy z ciśnieniem.Biore od miesiąca Nebicard.Raz mi zimno raz gorąco.Codziennie czerwona twarz i dekolt przy ciśnieniu prawidłowym lub podwyższonym 140/85.Czy to wina nadnercza?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w przypadku wystąpienia gruczolaka nadnercza, ważne jest wykonanie badań dodatkowych, takich jak badanie poziomu hormonów kory nadnerczy, aby potwierdzić czy guz jest czynny, czy nie. Zwykle, guzy łagodne nie wykazują aktywności hormonalnej i nie powodują uciążliwych objawów.

Ciśnienie krwi rzędu 140/85 mmHg w spoczynku jest uważane za nieco podwyższone i warto skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia dalszych kroków diagnostycznych oraz leczenia. Stosowanie Nebicardu powinno pomóc.

Czerwona twarz i dekolt mogą być wynikiem reakcji organizmu na stres lub inne bodźce i niekoniecznie są one powiązane z gruczolakiem nadnercza. Jednakże, warto poinformować swojego lekarza o tych objawach, aby mógł dokładnie zbadać ich przyczyny.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/nadnercza

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.