Czy usunięcie macicy jest konieczne?

Dzień dobry . Robiąc badania wyszly mi zle wyniku hemoglobina 5.7 trafiłam na kontrolę na oddział ginekologiczny tam stwierdzino miesniak 7 cm dziś odebrałam wyniki badania histopatologiczneho. I nic nie rozumiem . Rozpoznanie kliniczne mam N85.9 Nie zapalne zaburzenie macicy A wyniki badania i opis 174129-130 - strzępy krwi . Fragmenty wzrostowi błony śluzowej jamy macicy z cechami zluszczania i obumierania. Drobne fragmenty błony śluzowej kanału szyjki macicy . Lekarz proponuje usunięcie macicy. Dodam że mam 46 lat. Po lyzeczkowaniu miesiączki miałam o 10 dni wcześniej oraz była jeszcze bardziej obfita , miałam skurcze oraz bardzo dużo skrzepow.. W jeden dzień zurzylam 36 dużych podpasek na noc. Bardzo dziękuję za jaką lolwiek odpowiedz. Czy usunięcie macicy jest konieczne czy wystarczy usunąć sam miesniak. Pozdrawiam Urszula

Usunięcie macicy to najlepsze rozwiązanie, z uwagi na to , że nie ma Pani już raczej planów prokreacyjnych. Jajniki się zostawia, więc hormonalnie zostaje wszystko tak jak było.