Czy w 21 tygodniu ciąży można poronić?

Mam pytanie jestem w 21tygodniu dziś lekarz stwierdził skracanie się szyjki i stan zagrożenia . czy w tym tygodniu mogę poronic czy raczej zagrożenie to przedwczesny porod

Lek. Tomasz Budlewski

jest to czas tzw graniczny, lecz jedni uznają iż ktoś np. poronił w 30 tyg ciąży więc tutaj nazewnictwo nie jest jednoznaczne. do 22 tygodnia uznaję się iż jest mało prawdopodobne aby uratować dziecko.