Czy w ciąży należy się zwolnienie z pracy?

Witam, ostatnia miesiączkę miałam 25.07 i do tej pory nic. Zrobiłam dwa testy oba pozytywne. Termin do ginekologa mam dopiero w połowie września. Jestem pewna ze to ciąża i moje pytanie brzmi czy dostanę zwolnienie z pracy od razu jeśli jest ciężka bo muszę dźwigać ciężkie części samochodowe, i pracować w szybkim tempie na maszynach do obróbki części. Dziekuje za odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Wg zaleceń ginekologa ale sadze ze jeżeli praca jest zbyt obciążająca i może stanowić zagrożenie dla ciąży to jak najbardziej tak