Czy w przypadku zapalenia mięśnia sercowego seks jest niewskazany?

Witam serdecznie.5 dni temu zostalo stwierdzone u mnie zapalenie miesnia sercowego.Wszystkie badania z krwi sa wporzadku ,nie przyjmuje juz zadnych lekow tylko kazano mi sie oszczedzac tzn nie uprawiac sportu i zadnych prac wysilkowych.moje pytanie jest takie ze za 5 dni mam miec usowanego zeba 8 go.czy lepiej jest przelozyc termin i odczekac az serce sie za goi,choc mozliwe jest ze wlasnie przez tego zeba nabawilem sie zms.Moje drugie pytanie dotyczy spraw intymnych.czy sex z partnerka jest rowniez nie wskazany w, tak krotkim czssie po zms?z gory dziekuje za odpowiedz

Zdecydowanie należy przełożyć zabieg stomatologiczny, seks również będzie dla Pana dość dużym obciążeniem. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany czas odpowiedzi ze strony portalu.